W masażu klasycznym stosujemy – pamiętając o przeciwskazaniach – następujące Techniki masażu klasycznego:

  • głaskanie,
  • rozcieranie,
  • ugniatanie i ucisk,
  • oklepywanie,
  • wibrację,
  • roztrząsanie.

Techniki masażu klasycznego – głaskanie.

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, a najpopularniejsza technika wykonywania takiego masażu to głaskanie. Każdy masaż rozpoczynamy i kończymy głaskaniem. Działanie tej techniki masażu polega na mechanicznym usunięciu złuszczonego naskórka i wydzielin gruczołów skóry oraz na przepchnięciu krwi żylnej w kierunku dosercowym. Dzięki temu następuje pobudzenie układu krążenia. Ustępują obrzęki, przyśpiesza się wchłanianie krwiaków powstałych przy urazach.

Głaskanie wykonuje się zazwyczaj w kierunku dosercowym powtarzając ruch kilkakrotnie. Ręka masażysty posuwa się lekko i miarowo w tempie około 25 ruchów na minutę.

Techniki masażu klasycznego – rozcieranie.

techniki masażu klasycznegoDrugą w kolejności techniką w masażu klasycznym jest technika rozcierania. Stosowane jest przy stanach pourazowych, jak: stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, drobnych wysiękach czy też zrostach.

Rozcieranie ułatwia usuwanie kwasu mlekowego, produktów przemiany materii oraz ułatwia rozprowadzanie po organizmie wszelkich substancji.

Charakterystyczne dla tej techniki jest wytwarzanie duzej ilości ciepła.

Rozcieranie wykonujemy w tempie 60-100 ruchów na minutę.

Stany zapalne mogą być przeciwskazaniem do zastosowania tej techniki.

Ugniatanie.

Ugniatanie usuwa z tkanek substancje uwolnione w wyniku rozcierania. W ten sposób tworzy miejsce dla substancji odżywczych.

Technikę stosuje się najczęściej w celu intensywnego pobudzenia mięśni. Powoduje przyrost tkanki mięśniowej, wzrost siły i wytrzymałości mięśni. Należy jednak pamiętać by ugniatania nie wykonywać zbyt mocno i zbyt często.

Technikę wykonujemy w tempie około 50 ruchów na minutę.

Możesz skorzystać z dobrodziejstw masażu klasycznego zamawiajac masaż Łódż w gabinecie masażu ( polecamy także meble na wymiar Łódź ).

Kolejne techniki masażu klasycznego.

żródło:  Masaż Klasyczny Adam Zborowski

 

 

Dodaj komentarz

Techniki masażu klasycznego