Pasywny dochód czy tradycyjny dochód?
“Zyski pasywne są lepsze niż pensja. Pensja pozwoli Ci na życie, pasywny dochód na zrobienie fortuny. Trudno się wzbogacić na pensji, ale każdy może się wzbogacić na pasywnych dochodach.” – Jim Rohn

Ma do Ciebie istotne PYTANIE:
Ile możesz zarobić, jeśli przestaniesz dziś pracować? Twoja odpowiedź, tak jak większości ludzi, brzmi prawdopodobnie “nic”. Jednak dla każdego majętnego człowiekao odpowiedź jest całkowicie inna. Bogaty człowiek jest to po prostu ktoś, kto nauczył się jak zarabiać pieniądze kiedy nie pracuje, kiedy jest na wakacjach, a nawet kiedy śpi.

Pasywny dochód – co to jest?

Bogaci nazwali ten rodzaj dochodu Pasywny dochód.

Pasywny dochód to dochody, które są wciąż wypłacane, czy pracujesz czy nie. Możesz zarabiać pieniądze bez względu na to, co robisz, ponieważ dochody tworzą się same. To nie zależy od Ciebie. Więc jeśli miałeś pasywny dochód np.2000 zł na miesiąc, możesz wciąż jeszcze zarabiać 2000 zł co miesiąc, nawet jeśli wszystko co robisz to siedzenie w bujanym fotelu i czytanie gazety każdego dnia.

Bogaci ludzie nauczyli się, jak zarabiać 24/7 i Ty też możesz.

Jedyny pasywny dochód jaki większość ludzi będzie mogła otrzymywać są śmieszne odsetki od rachunku oszczędnościowego ich banku. Wyobraź sobie, co by było, gdyby pozostały dochód był odpowiednio duży, aby rzucić nielubianą pracę, lub nawet zrezygnować z pracy etatowejw ogóle …

Tradycyjne dochody:

W momencie przybycia do miejsca pracy zaczynasz być opłacanym pracownikiem i szef decyduje o tym ile zarobisz. Następnie, kiedy wychodzisz na koniec dnia przestajesz zarabiać pieniądze. To prawie niemożliwe, aby stać się bogatym w ten sposób, ponieważ każdy grosz który zarabiasz jest całkowicie uzależniony od Twojej obecności w pracy a przecież każdy dzień ma określoną liczbę godzin pracy. Jeśli nie pracujesz każdego dnia, przestajesz zarabiać pieniądze. Dlaczego większość ludzi wybiera to jako główny sposób zarabiania pieniędzy? Ponieważ nie wiedzą o wszystkich dostępnych alternatywach!

Pasywny dochódPasywny dochód:

W chwili, gdy budzisz się rano, zaczynasz zarabiać. W rzeczywistości, zarabiałeś przez całą noc. Wykonujesz jakąś pracę w ciągu dnia, która powiększy Twój Pasywny dochód. Kończysz pracę w godzinach wieczornych, ale twój pasywny dochód nie przestaje rosnąć. Jeśli zdecydujesz się na dzień wolny, lub pojechać na wakacje na tydzień, dalej zarabiasz pieniądze. Czy szef lub ktokolwiek inny sprzeciwi się i może wyłączyć Twój pasywny dochód? Nie mana to żadnych szans!

To TY w pełni kontrolujesz sytuację i nikt nie może powiedzieć ile jesteś w stanie zarobić i kiedy zasłużysz na pensję.

Możesz pracować nad pasywnym dochodem już od dziś! Każdego dnia będzie on rosnąć coraz bardziej i bardziej. Pasywny dochód to niebawem wolność finansowa.

Możesz zacząć zarabiać pieniądze zaraz po tym, jak tylko zdecydujesz się rozpocząć. Początek jest łatwiejszy niż myślisz.

Nie pozwól nikomu określać ile jesteś wart! Część tak zarobionych pieniędzy musi pracować dalej jako inwestycje alternatywne

Dowiedz się więcej o Pasywny dochód:

wolność finansowa[quote]JKolejne dowody na to, że spekulacja jest gorsza od stałości,  można  przedstawić  na  przykładzie  giełdy. Pierwszy przykład dotyczy Warrena Buffetta, a drugi to moje badania. Warren Buffett kupuje akcje i trzyma je nawet przez dwadzieścia lat! Tak długo, aż uzna, że firma przestała się rozwijać i najwyższy czas się ich pozbyć. Jaki osiągnął rezultat dzięki tej strategii? Nie wiesz? Sprawdź! Moje badania znowu są bardzo proste. Kupuję akcje za 10 000 zł, każdą po 1 zł. Każda z nich daje mi 20 gr dywidendy. Co rok dostaję 2000 zł, płacąc raz 5 zł prowizji. A gdybym nie chciał trzymać tych akcji? Kupuję za 10 000 zł akcje po 1 zł. Sprzedaję po 1,02 zł. Dwa razy płacę prowizję po 5 zł, a zyskuję 200 zł. Pięknie — 190 zł zysku. Następne kupno innych akcji po 1 zł. Oj, coś poszło nie tak — tym razem sprzedaję po 0,95 zł, bo boję się dalszych spadków. Prowizja: 10 zł + 500 zł straty.
I tak przez rok, aż stracisz cały kapitał; ale twój makler będzie szczęśliwy. Pobrał przecież bardzo dużą prowizję….

Finansowy Geniusz – Odkryj w sobie bogactwo

Pobierz fragment…[/quote]

Dodaj komentarz

Pasywny dochód