Meble na wymiar, to nazwa używana na  meble zamawiane lub wykonywane na zamówienie.

To propozycja warta rozważenia, gdy posiadamy pomieszczenia o nietypowym rozkładzie, zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu powierzchni lub po prostu chcemy mieć w swoim mieszkaniu niepowtarzalne i oryginalne sprzęty i urządzenia.

Co prawda najpopularniejszym przykładem mebli na wymiar są kuchnie i szafy przesuwne, tak naprawdę, jeśli chodzi o meble na wymiar, zamówić możemy dosłownie każdy element.
Od wymienionych już kuchni i szaf przedpokojowych, poprzez meble pokojowe,łazienkowe, aż po pojedyncze egzemplarze fotela czy kanapy.

Meble na wymiar. Czyli plusy?

Podstawowym plusem, jaki niosą ze sobą meble na wymiar, wydaje się możliwość optymalnego wykorzystania każdego, nadającego się do tego miejsca, która pozwala na zagospodarowanie nieatrakcyjnych z pozoru powierzchni i zarazem ocalenie innych fragmentów mieszkania.

Szczególnie ważne to jest, gdy chodzi o małe metraże, na których musimy wygospodarować i połączyć lub rozdzielić różne strefy mieszkania.

Meble na wymiar sprawdzają się zwłaszcza w przypadku tzw nieustawnych pomieszczeń, stworzonych przez skosy sufitowe, nierówne ściany, nieregularne okna, lub niestandardowe wymiary pomieszczeń.

Czasami takie meble dają możliwość poprawy wizerunku pomieszczeń, pozwalają również na wyrażenie swojej osobowości, oraz wzmocnienie poczucia własnego wpływu na nasze otoczenie.

To też niezwykle ważne dla niektórych osób aspekty.

Zauważyć też wypada poczucie wyróżniania się i niepowtarzalności.

Często użycie zwykłych mebli oferowanych w sprzedaży jest niemożliwe z wymienionych wyżej powodów.

Oczywiście oferta możliwa obecnie do sprawdzenia w internecie, daje większe możliwości dopasowania do naszych potrzeb, ale i tak związane to jest z koniecznością poświęcenia większej ilości czasu, a efekt nie do końca może nas zadowolić.

Dlatego znalezienie kompetentnej i profesjonalnej ekipy czy firmy, która oferuje meble na wymiar Łódź, może okazać się ciekawą alternatywą.

Odnośnie cen projektów, uzgodnień umów, terminów, wzorów i katalogów, postępujemy tak jak w innych przypadkach, z ograniczonym zaufaniem i sprawdzamy, czy nadajemy z wykonawcą na tych samych falach, bo tylko takie podejście pozwoli nam pokonać ewentualne różnice zdań.

Rozpoczynamy od sporządzenia projektu, uzgadniamy szczegóły, ustalamy wspólne oczekiwania, podpisujemy umowę lub tylko dogadujemy ( co niektórzy odradzają ) i jeśli wszystko gładko pójdzie, będziemy mogli się cieszyć, patrząc na nasze meble .

Stworzenie mebli na wymiar daje nam okazję na  zastosowanie rozmaitych rozwiązań technicznych, takich jak wieszaki, podświetlenia, podwieszenia, i inne niestandardowe osprzęty, okucia i wystroje.

Meble na wymiar i ich minusy.

Podstawowym minusem będzie zapewne cena, choć ostatecznie może się ona okazać nie aż tak znacząco wyższa, w porównaniu do oferty standardowej.

Dodatkowym minusem może być to, co do tej pory uważaliśmy za plus, czyli właśnie to, że „nasze” meble pasują raczej tylko do naszego mieszkania, naszej kuchni, naszej łazienki, naszego biura i nigdzie indziej.

Może to być istotny problem, w przypadku sprzedaży naszej nieruchomości lub konieczności przeprowadzki.

Dla jednego nabywcy, dopasowane meble będą atrakcyjne, innemu zupełnie nie przypadną do gustu niezależnie czy będzie to tylko pretekst do zbicia ceny.

Poza tym nie każdy chce korzystać z mebli noszących np ślady cudzego użytkowania.

Jak jednak widać, meble na wymiar mają więcej plusów niż minusów i tego rozwiązania się trzymajmy .

Dodaj komentarz

Meble na wymiar

Meble na wymiar