Blogowanie to teraz najbardziej popularna forma wyrażania siebie, zaistnienia w internecie ale również jeden ze sposobów zarabiania.
Zdziwisz się pewnie czytelniku, jeśli Ci wyjaśnię, że znam osoby, którzy przez blogowanie zarabiają 10 tys miesięcznie i więcej.
To wcale nie pic. Metod zarabiania przez blogowanie jest sporo, że wymienię tylko reklamy Adsens, Programy Partnerskie, udostępnianie powierzchni reklamowej innym, reklamowanie swojej firmy przez bloga i artykuły na nim, zbudowanie swojej marki i stanie się osobą rozpoznawalną (czasami sławną).
Jak widać sposobów jest sporo do wyboru.

Ty musisz skupić się na jeden lub kilka z nich, jeżeli chcesz w ten sposób zarabiać. Blogowanie tak naprawdę to nic trudnego, choć potrzebuje sporego wysiłku i poświecenia. Najważniejsza jest konsekwencja i dyscyplina, ponieważ tylko systematyczne umieszczanie wpisów na swoim blogu, katalogowanie (zwłaszcza w pierwszym okresie), skuteczne budowanie listy adresowej pozwoli na zbudowanie licznego grona przyszłych klientów.
Zwiększenie liczby dziennych unikatowych odwiedzin do poziomu około 1000 osób, to plan minimum dający zainteresowanie reklamodawców.

Blogowanie jak widzisz to przede wszystkim praca.

Pamiętaj o jednym – jeżeli dopiero startujesz lub reaktywujesz swojego bloga, nie myśl o jakimkolwiek dochodzie przez minimum najbliższe pół roku. Zanim blog zacznie zarabiać, musisz włożyć sporo systematycznej pracy i musi przejść jakiś czas, aby zaczęła go odwiedzać odpowiednia liczba osób.
Podstawą do licznych odwiedzin muszą być unikatowe, ciekawe i pokazujące korzyści wpisy. Bez odpowiedniej treści wnoszącej coś nowego a przede wszystkim pomagające rozwiązać problemy czytelników nic nie osiągniesz w blogowanie.

Potraktuj blogowanie jak jedyną pracę i to w swojej firmie.

blogowanieJest w tym wszystkim miejsce i dla Ciebie. Ty też potrafisz przyciągnąć miliony czytelników, bowiem to co masz do powiedzenia jest ważne. Ty też potrafisz przyciągnąć reklamodawców, ponieważ chętnie będą Ci oni płacić za szansę dotarcia do Twych czytelników.

Krótko mówiąc, Ty też możesz zbudować Blogowe Imperium. Jest to nawet łatwiejsze niż myślisz. Ta właśnie książka pokaże Ci krok po kroku co powinieneś uczynić, aby ujrzeć swe nazwisko w świetle (wirtualnych) reflektorów, i aby Twój blog osiągnął szczyty wszystkich znaczących list najpopularniejszych blogów, przy okazji zdecydowanie poprawiając stan Twego konta bankowego.

Dostaniesz za to zwrot w postaci zwiększających się systematycznie dochodów i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.
Wyznacznikiem tego będzie żywa gotówka wpływająca na Twoje konto. A o to przecież chodziło, prawda?
Życzę zatem powodzenia w blogowanie!

Dodaj komentarz

Co to jest blogowanie

Co to jest blogowanie